V sobotu 18. júna 2022 odohrali futbalisti Kežmarku záverečný zápas v 4. futbalovej lige v sezóne 2021/2022.

V derby na ihrisku v Spišskej Belej išlo hosťom o teoretickú nádej dostať sa na šiestu priečku tabuľky, ktorá by automaticky umožňovala zostať v budúcej sezóne v 4. futbalovej lige. Reorganizácia futbalových súťaží, ktorá sa uskutoční počas leta zabezpečila iba prvým šiestim mužstvám účasť v štvrtej lige aj v nasledujúcom ročníku.

Kežmarok zápas musel vyhrať a svoju úlohu si splnil, keď v Spišskej Belej vyhral presvedčivo 4:0! Súper to Kežmarčanom trošku uľahčil, keď na konci prvého polčasu dostal domáci Dunčko druhú žltú kartu, a tým aj červenú a hostia hrali v početnej výhode. Tú aj využili, keď v nadstavenom čase prvého polčasu zvýšili na dvojgólový rozdiel a potom v druhom polčase ďalšími dvomi gólmi prikrášlili pekné víťazstvo.

Víťazstvo Kežmarčanom na vybojovanie si šiestej priečky nestačilo, pretože ich tabuľkoví súperi taktiež v poslednom kole zvíťazili, a tak Kežmarok obsadil siedmu priečku a mal by hrať v budúcej sezóne v piatej lige.

 

MŠK Slavoj Spišská Belá – 1. MFK Kežmarok 0:4 (0:2)

Gól: 43. Hazrolli, 45+. Matalík, 58. Matalík, 63. P. Fejerčák

Žlté karty: Duleba, Dunčko, Pisarčík – Grega, Kačír.

Červená karta: 45. Dunčko (Spišská Belá)

Zostava Kežmarku: Pohoryliak – Kačír, Novák, Bacula (67. Ondrejka), Harbar (67. Tomčák), Kristan, Lajčák (45+. P. Fejerčák), Grega, Hazrolli (75. Riš), Matalík, Pirhala. Tréner: Stanislav Koch.

 

Aktuálnu tabuľku štvrtej futbalovej ligy nájdete na titulke portálu www.kezmarskysport.sk.