Fanúšikovia na Instagramovom účte v ankete rozhodli o tom, že vyspovedáme so zopár otázkami nášho rýchleho krídelníka Petra Lajčaka
1. No tak Peťko, opíš fanúšikom ako prebiehala doteraz tvoja kariéra?
„V prvom rade Vám chcem poďakovať, že ste si ma v ankete zvolili. Moja futbalová cesta začala v Podolínci, kde som začal hrávať s kamarátmi. Krátko nato som prestúpil do Junosport Stará Ľubovna, kde som hrával za žiakov. Pri prechode do dorastu bola možnosť odísť študovať na športové gymnázium v KE a hrávať tam za dorast, avšak nestalo sa tak, zostal som v Starej Ľubovni, kde som pôsobil až k mužom. Neskôr moje kroky smerovali do ŠK Štrba, kde som hrával zopár rokov a následne som sa dostal do Kežmarku.”
2. V kežmarských farbách pôsobíš už 5 rokov. Na to že si v Kežmarku dovtedy nikdy nebol a si odchovanec ľubovnianskeho futbalu je to pekné číslo, ako sa budoval vzťah ku klubu?
„To už je 5 rokov ? Veru 5 rokov. Je to krasné číslo. Ponúk od Kežmarku bolo už parkrát aj skôr, ale bez úspešného konca, až prišiel deň, kedy som povedal „áno” a prestúpil som. Do Kežmarku ma volal už aj náš brankár Braňo Bartko. Začala sa budovať pekná koncepcia a partia ľudí pri kežmarskom futbale vrátane vynikajúcich spoluhráčov a kamarátov, čo vyústilo do krásnych 5-tich rokov v Kežmarku.”
3. Ako prebieha zimná príprava ?
„Zimná príprava začala skvelo. Tréningový proces je náročný. Cítim sa, ale celkom dobre v príprave tak verím, že to prenesiem aj do jarnej časti.”
4. Máš nejaký vytýčený cieľ do jarnej časti ?
„Cieľ v jarnej časti je jasný pre náš tím, a to je udržať sa na prvom mieste a postúpiť do vyššej ligy. Osobne chcem spoluhráčom svojimi výkonmi, čo najviac pomôcť k nášmu spoločnému cieľu!”
5. A nakoniec, čo by si chcel odkázať našim fanúšikom ?
„Verím, že kežmarský futbal sa fanúšikom páči a radi sledujú naše zápasy a verím, že si na jar nájdu znova cestu na štadión a podporia nás v boji za postupom!”