Po suverénnom postupe do štvrtej ligy si dal tím 1. MFK Kežmarok v prvom roku za cieľ oťukať vyššiu súťaž. O plánoch i posile v zostave nám prezradil viac tréner Pavol Fejerčák.

Novú súťaž začali hráči 1. MFK Kežmarok prehrou v Gerlachove 0:2, ale v ďalších zápasoch predvádzali pekný futbal a dosiahli dve výhry, päť remíz a už len jednu prehru. Táto súťaž je oproti piatej lige oveľa náročnejšia, predovšetkým na cestovanie, je tu viac kvalitnejších tímov. „Čo nás asi najviac zaskočilo, sú neobjektívne výkony rozhodcov, čo do veľkej miery znehodnocuje túto súťaž a narúša jej regulárnosť. Asi sa s tým budeme musieť vyrovnať a počítať s tým ako realitou. Napriek tomu by sme chceli po jesennej časti umiestnenie do piateho miesta,“ povedal tréner Pavol Fejerčák.

Fanúšikovia kežmarského futbalu si mohli pozrieť dlho očakávaný zápas proti ViOnu Zlaté Moravce. S prvoligovým tímom Kežmarok nehral už dlhú dobu a ďalším zápasom bol zápas štvrtého kola Slovnaft Cupu, teda Slovenského pohára.

Posila v zostave

Do kádra počas jesennej časti pribudli Oleksii Miliutin z Dynama Kyjev, Matej Kačír z FK Spišská Nová Ves, Jakub Vilček brankár z Liptovského Hrádku a tiež brankár Radoslav Brunnsteiner zo Slovenskej Vsi. „Veríme, že sa všetkým týmto chlapcom bude dariť, do kolektívu zapadli a všetci majú svoju futbalovú kvalitu,“ konštatuje tréner Fejerčák.

Futbalový štadión

Po postupe do štvrtej ligy sa vykonali rozsiahle opravy hlavnej tribúny, ktorá už bola v žalostnom stave. „Teraz vyzerá veľmi dobre a skrášľuje celý futbalový areál. Takisto sme vynovili aj vstupný priestor v hlavnom vchode do budovy štadióna. Na opravených stenách sa vyníma logo klubu a v sklenenej vitríne veľká vlajka klubu i trofej za víťazstvo v piatej lige,“ povedal Fejerčák

„Máme radosť z každého fanúšika, ktorý príde na naše zápasy. Pred troma rokmi bola návštevnosť od 80 do 120 divákov, teraz máme veľmi slušné návštevy, od 200 do 500 divákov,“ informoval Fejerčák a zároveň dodal, že na pohárové zápasy prišlo ešte viac divákov a vytvorili skvelú atmosféru. Kežmarský fanúšik je podľa trénera veľmi náročný, má veľké očakávania, aj keď nevie v akých podmienkach tím funguje. „Poteší nás každý potlesk alebo iné uznanie. Myslím si, že podnet k tomu sme už dali v poslednom období mnohokrát. Snažíme sa hrať pekný, kombinačný, rýchly futbal s kvalitným zakončením, teda gólmi. Venujeme tomu obrovské množstvo tréningových hodín a sú za tým aj litre potu. Snáď to v našich zápasoch vidno,“ dodáva tréner.

Najviac práce v našom kežmarskom klube je na pleciach prezidenta klubu Tibora Friedmana a Pavla Fejerčáka ako trénerovi a tiež funkcionárovi klubu. Sú vďační za akúkoľvek pomoc ďalších ľudí, napríklad Petra Ploščicu a Pavla Zavackého, ktorí sú tiež členmi futbalového výboru. Pri zápasoch tiež výrazne pomáhajú zdravotník Stanislav Senderák, hlásateľ Jozef Juhász aj Ľubomír Valenčík. Usporiadateľskú službu vykonávajú najčastejšie Stanislav Czyrnek, Jaroslav Novák, Ján Šterbák, Milan Grega a Vladko Balík. „Nesmieme zabudnúť ani na našich žiačikov, ktorí pod vedením trénera Petra Cehulu zabezpečujú podávanie lôpt pri zápasoch. Kvalitné služby v našom bufete ponúka Ján Nahalka s jeho partiou, ktorý sa snaží pomáhať aj v iných potrebných činnostiach,“ zakončil rozhovor Pavol Fejerčák.

Ondrej Miškovič, foto: Archív klubu.